2014 metai

Rugsėjo 6-7 dienomis Medininkų pilyje vyko kasmetinis viduramžių karybos festivalis - „Medininkų apgultis. 1402-ieji.“.

Šventės metu lankytojai galėjo išmėginti viduramžių šarvuotę bei ginkluotę, stebėti ir sudalyvauti įvairiose rungtyse. Apsiginklavę būgnais ir dūdmaišiu grojo svečiai iš Baltarusijos „Lity Taler“. „Mysteria mundi“ atkūrė Vakarų Europos dvarų šokius.

Vyko turnyras, dar vadinamas Buhurtai (tai nuožmios brutalios kovos su pilna ekipuote, šarvais ir ginklais), kova tarp LDK kariuomenės ir Teutonų (Vokiečių) ordino.

Paroda Kaip tai atsitiko Didžiajame mūšyje... Žalgirio atodangos“

Liepos 1 d., minint pergalę Žalgirio mūšyje Medininkų pilyje įvyko stendinės parodos „Kaip tai atsitiko Didžiajame mūšyje... Žalgirio atodangos“ atidarymas.

Eksponuojami stendai atkeliavo iš Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų organizuotos tarptautinės parodos, kuri buvo skirta Žalgirio pergalės 600 metų jubiliejui 2010 metais.

Pagrindinis parodos tikslas buvo atskleisti su šia Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos Karalystės jungtinės kariuomenės bendra pergale susijusius istorinės atminties fenomenus, pergalės ženklus ir jų fiksavimą įvairiomis formomis bei būdais nuo pat XV a. iki šių dienų, Žalgirio herojų istorinį įvaizdį istoriografinėje tradicijoje, literatūroje, dailėje.

Istorinėms kautynėms, nulėmusioms Lietuvos, Lenkijos bei viso šio Europos regiono likimą, skirta ikonografinė 31 stendo paroda atskleidžia Lietuvos ir Lenkijos sąjungos detales, supažindina su mūšio eigos schemomis, pristato Žalgirio mūšio bei jo herojų – Jogailos ir Vytauto – ikonografiją, karo lauke paimtus pergalės trofėjus bei Žalgirio mūšio atmintį XV–XVI a. šaltiniuose.

Paroda Medininkų pilyje veiks iki rugsėjo 7 d.

Balandžio 30 d. Medininkų pilyje (Medininkų k., Vilniaus raj.) veikė menininko Kazimiero Barišausko darbų paroda „Kazimiero Barišausko fotografija ir juvelyriniai dirbiniai“

Parodoje pristatyti autoriniai juvelyrikos darbai, archeologinių papuošalų rekonstrukcijos ir trisdešimt šešios fotonuotraukos iš gyvosios istorijos rekonstrukcijos renginių, vykusių Trakų istorijos muziejuje. Autorius pats juose dalyvauja jau penkiolika metų.

K. Barišauskas, dėl nepralenkiamos meistrystės rekonstruojant archeologinius papuošalus, kolegų pramintas dvaro juvelyru, šįkart atskleidžia ir kitus talentus. Menininkas puikiai įvaldęs ne tik modernias juvelyrikos meno išraiškos formas, įvairias puošybos medžiagas – mamuto bei jūros vėplių iltis, perlamutrą, brangakmenius, – bet ir skaitmenines fototechnologijas.

Renginį organizavo Trakų istorijos muziejus.

Kazimieras Barisauskas

Kovo 7 d. vyko regioninių mokyklų Lietuvos istorijos olimpiada 5-8 klasių mokiniams. Dalyvavo daugiau nei 50 moksleivių. 

Vasario 22 d. Medininkų pilyje vyko tarptautinis viduramžių rekonstruotojų susirinkimas. Pilies kieme vyko riterių turnyras, masinės kovos "buhurtai", dvikovos ir viduramžiškos rungtys. Dalyvavo senovės baltų kovų brolija "Vilkatlakai", karybos klubai "Hospitalierių ordinas", "Teutonų ordinas", riterių brolija "Šiaurinės šventyklos ordinas", svečiai iš kaimyninių šalių.