• English
  • Lietuvių
1 2 3

 

 PARODA ,,VAKARŲ UKRAINOS PILYS IR RŪMAI“

Gerbiamieji lankytojai, norėtume pranešti, kad paroda „Vakarų Ukrainos pilys ir rūmai“ Medininkų pilies muziejuje yra pratęsiama iki 2017 m. rugsėjo 1 d.

Trakų istorijos muziejus 2016 m. gruodžio mėnesį pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lvovo istorijos muziejumi (Ukraina). Atidaryta paroda – graži partnerystės pradžia.

Šios parodos tikslas – supažindinti Lietuvos visuomenę su Vakarų Ukrainos kultūros paveldo objektais – pilimis ir dvarais, kurie yra bendros abiejų šalių istorijos liudininkai, dauguma statyti ir valdyti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kunigaikščių ir didikų.

Parodoje eksponuojami 45 grafikos kūriniai iš Lvovo istorijos muziejaus rinkinių. Didžioji darbų dalis – XIX a. litografijos, sukurtos Lvovo ir Varšuvos litografijos dirbtuvėse pagal žinomų dailininkų Napoleono Ordos, Antono Langės, Michalo Bogušo Stenčinskio piešinius.

Parodoje eksponuojami ir keturi lenkų dailininko Emanuelio Kronbacho XIX a. pirmosios pusės darbai, atlikti guašu. Įdomūs du akvarelės darbai: vienas nežinomo dailininko, o kitas – J. Kosciešos-Javorskio, tapytas XX a. pradžioje. Šiuose darbuose vaizduojamos Žovkvos pilies sienos ir vartai.

Dauguma kūrinių atlikta natūroje, todėl lankytojai gali grožėtis nuostabiais Ukrainos miestų ir gyvenviečių, įamžintų prieš šimtą metų vaizdais. Jau ir tuomet pilys buvo pusiau sugriautos, o iki šių dienų kai kurios jau ir neišliko.

Labai svarbu šiandien išsaugoti istorijos ir architektūros palikimą bei populiarinti kultūros paveldo paminklus, ieškoti galimybių išlikusių pilių ar rūmų konservavimui bei restauravimui. Simboliška, kad paroda atidaroma Medininkų pilyje (statytoje XIV a.), kuri buvo prikelta naujam gyvavimui 2012 metais.

Paroda veiks iki 2017 m. rugpjūčio mėn. 15 d.

     

                                                 

Medininkų pilis dirba

trečiadieniais-sekmadieniais

nuo 10 iki 18 val.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MEDININKŲ PILIES ŽAIDYNĖS 2017

Paskutinį rugsėjo savaitgalį, rugsėjo 30 d. – spalio 1 d., Medininkų pilis kviečia smagiai praleisti laiką. Šiais metais yra ypatinga proga – Medininkų pilies muziejui sukanka jau penkeri metai! Taigi, iškilmės neeilinės. Renginio metu prisiminsime Medininkų pilies praeitį, jos įnašą į visos šalies istoriją, prisiminsime žymias asmenybes ir legendas, susijusias su pilimi. Muziejaus svečių laukia pramogos, žaidimai, smagi muzika, šokiai, žirgai jojimui, raitelių meistriškumo demonstracija, riterių ir lankininkų turnyrai. Išalkę ir ištroškę galės pasistiprinti pilies karčemoje, o tada ir vėl pasinerti į nuotykių bei linksmybių sūkurį. Pilies kieme, kaip ir kasmet, veiks amatininkų kiemelis, kuriame Jūs galėsite ne tik įsigyti įvairiausių dirbinių, bet ir patys savo jėgas išmėginti ir ką nors gražaus bei naudingo pagaminti.

Renginys socialiniame tinkle „Facebook“: Medininkų pilies žaidynės 2017.

Medininkų pilies donžonas
Dainininkai Medininkų pilyje
Medininkų pilies atvirukas
Medininkų pilies vaizdas iš N. Ordos albumo
Medininkų pilies donžono griuvėsiai