• English
  • Lietuvių
1 2 3

 

TRAKŲ ISTORIJOS MUZIEJUS IR LVOVO MUZIEJUS

KVIEČIA VISUS Į PARODOS

VAKARŲ UKRAINOS PILYS IR DVARAI“

(iš Lvovo istorijos muziejaus rinkinių)

ATIDARYMĄ MEDININKŲ PILYJE 2017 m. balandžio 25d. 17 val.

Parodos eksponatai priklauso Lvovo istorijos muziejui. Renginį organizuoja Trakų ir Lvovo (Ukraina) istorijos muziejai, praėjusių metų gruodį pasirašę bendradarbiavimo sutartį.

Ši paroda pristato Lietuvos visuomenei Vakarų Ukrainos kultūros paveldo objektus, kurie yra bendros abiejų šalių istorijos liudininkai, – sako Virgilijus Poviliūnas, Trakų istorijos muziejaus direktorius. – Labai svarbu ne tik išsaugoti ir populiarinti istorijos ir architektūros paveldą, bet ir ieškoti galimybių išlikusias pilis bei dvarus restauruoti ar konservuoti.“
Parodą sudaro 45 grafikos kūriniai, kuriuose pavaizduotos LDK kunigaikščių ir didikų statytos bei valdytos pilys ir dvarai. Kai kurie jų iki šių dienų neišliko.

Didžioji eksponatų dalis – XIX a. litografijos, sukurtos Lvovo ir Varšuvos litografijos dirbtuvėse pagal žinomų dailininkų Napoleono Ordos, Antono Langės ir Michalo Bogušo Stenčinskio piešinius. Eksponuojami ir keturi lenkų dailininko Emanuelio Kronbacho XIX a. I pusės guašu atlikti darbai. Lankytojų dėmesį patrauks dvi akvarelės, vaizduojančios Žovkvos pilies sienas ir vartus. Vienos jų autorius nežinomas, o antroji nulieta J. Kosciešos-Javorskio (XX a. pr.).

Dauguma kūrinių atlikta natūroje. Lankytojai galės grožėtis nuostabiais Vakarų Ukrainos miestų ir gyvenviečių, įamžintų prieš šimtą metų, vaizdais.

Medininkų pilyje paroda bus eksponuojama iki rugpjūčio 15 d., o nuo rugpjūčio 22 d. iki spalio 22 d. veiks Trakų salos pilyje.

     

                                                 

Medininkų pilis dirba

trečiadieniais-sekmadieniais

nuo 10 iki 18 val.

Gerbiami lankytojai!

Balandžio 15 d., šeštadienį, dirbsime nuo 10 iki 17 val.

Balandžio 16 d., sekmadienį, dirbsime nuo 10 iki 18 val.

 

 

 

 

 

 

 

Kovo 29 dieną Medininkų pilies konferencijų salėje vyko Lietuvos istorijos olimpiados "Lietuvos knygos istorija" II etapas. Jame dalyvavo regioninių mokyklų 5-8 klasių moksleiviai, geriausiai atlikę užduotis savo mokyklose. Olimpiados dalyviai atliko testą ir kūrybinę užduotį.  Jaunieji istorikai susipažino su Medininkų pilies muziejaus ekspozicija ir dalyvavo edukacijoje "Lankai ir jų panaudojimas".