• English
  • Lietuvių
1 2 3

Lietuvos istorijos olimpiados "Lietuviškos knygos istorija"

II etapas Medininkų pilyje

Kovo 29 dieną  10 valandą Medininkų pilies konferencijų salėje vyks Lietuvos istorijos olimpiados "Lietuvos knygos istorija" II etapas. Jame dalyvaus regioninių mokyklų 5-8 klasių moksleiviai, geriausiai atlikę užduotis savo mokyklose. Olimpiados dalyviai atliks testą ir kūrybinę užduotį.  Jaunieji istorikai susipažins su Medininkų pilies muziejaus ekspozicija ir dalyvaus edukacijoje "Lankai ir jų panaudojimas".

                                       

Medininkų pilis dirba

trečiadieniais-sekmadieniais

nuo 9 iki 17 val.

Gerbiami lankytojai!

Nuo balandžio 1 d., šeštadienio, keičiasi pilies darbo laikas.

Dirbsime trečiadieniais-sekmadieniais

nuo 10 iki 18 val.

 

 

 

 

 

 

Kovo 25 dieną pilyje vyko tradicinis gyvosios istorijos renginys, kuriuo buvo paminėtas 1402 m. kovo mėnesį vykęs ir nesėkme kryžiuočiams pasibaigęs pilies antpuolis.

Kovo 8 dieną Medininkų pilyje atidaryta fotografijų paroda "Lozoraičiai kelyje į laisvę", skirta Lietuvos diplomatui, Vilties prezidentui Stasiui Lozoraičiui paminėti.

Iš Užnemunės valstiečių kilusi Lozoraičių giminė paliko neišdildomą pėdsaką lietuvių tautos kelyje į laisvę. Pirmasis šios giminės atstovas teisininkas Motiejus Lozoraitis buvo pirmasis lietuvių advokatas, varpininkas, publicistas.

Stasys Lozoraitis vyresnysis buvo žymus XX a. Lietuvos valstybės veikėjas, dirbęs Lietuvos pasiuntinybėje Vokietijoje, laikinuoju reikalų patikėtiniu prie Šventojo Sosto. Okupacijos metais buvo Lietuvos diplomatijos vadovu.

Jo sūnaus Stasio Lozoraičio diplomatinė veikla prasidėjo 1944 m. tapus Lietuvos pasiuntinybės prie Šventojo Sosto nepaprastojo pasiuntinio ir įgaliotojo ministro Stasio Girdvainio padėjėju ir truko beveik 50 metų. Aktyvi Stasio Lozoraičio jaunesniojo diplomatinė veikla ir ilgametė patirtis, užsienio kalbų mokėjimas, rekomendacijos Lietuvos politikams tapo lemiamais Sovietų Sąjungos griuvimo ir Nepriklausomos Lietuvos atkūrimo laikotarpiu.

1993 m. iškėlusi Stasio Lozoraičio kandidatūrą rinkimuose į Lietuvos Respublikos Prezidentus tauta suteikė jam simbolinį Vilties prezidento vardą.